Park fauny i flory słodkowodnej

Zapraszamy Gości naszego kompleksu, na spacer po dnie stawu pośród makiet organizmów żyjących w wodach, a także latających nad wodami i powiązanymi z życiem nad stawami, jeziorami i rzekami, ryb drapieżnych i roślinożernych, owadów, gadów i pająków.

 • Niepowtarzalne miejsce – atrakcją naszego parku są niepowtarzalne gigantyczne makiety fauny słodkowodnej, a cała ekspozycja jest umieszczona na dnie stawu – w którym wcześniej były hodowane i przetrzymywane ryby słodkowodne.
 • Spacer po prawdziwym dnie stawu oczywiście „suchą nogą” – zpecjalnie zaprojektowane ścieżki pozwolą nam przejść po prawdziwym dnie stawu,w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów.
 • Mega makiety ryb i owadów – dodatkowo nasza ekspozycja jest opisana przez wysokiej klasy specjalistów ichtiologów i entomologów – zapraszamy do zapoznania się z historią, pochodzeniem i różnymi ciekawostkami powiązanymi z naszymi eksponatami.
 • Atrakcja na skalę Światową i jedyne takie miejsce w Polsce!!!

Zapraszamy tubylców, turystów indywidualnych tych małych jak że i tych dużych u nas dla każdego coś dobrego… grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwacje…

Rezerwacja Tel. 605 598 712

Cennik

 • GRUPY ZORGANIZOWANE (min. 15 osób)
  WYCIECZKA WRAZ Z PRZEWODNIKIEM PO PARKU MEGA RYB i POKAZEM KARMIENIA RYB, WYCIECZKĄ DO MAGAZYNU RYB ŻYWYCH (czas ok. 45 min).
 • Dla dzieci udostępniamy miejsce na spożycie śniadania 12 zł / osoba dorosła + przewodnik i opiekunowie bez opłat, 10 zł / dzieci + opiekunowie bez opłat.

 • Przykładowy program zwiedzania dla grup zorganizowanych z przewodnikiem:
  Oprowadzenie po terenie obiektu Siedlisko Pstrąga wraz z historią powstania obiektu i parku fauny&flory słodkowodnej, oczywiście – zwiedzanie Parku, wycieczka po dnie stawu wraz z czasem na robienie zdjęć, w programie dodatkowo pokaz karmienia żywych ryb (uzależnione od pory roku i godziny przybycia a także warunków -więcej informacji w czasie dokonywania rezerwacji ) – wycieczka do magazynu ryb żywych w którym „przedstawimy” nasze pstrągi … potem zapraszamy do restauracji a dzieci na plac zabaw…

łączna powierzchnia naszych stawów w m²

Zapraszamy w okresie letnim do połączenia zwiedzania Parku Mega Ryb z zabawą w Skoczlandii.

Nie zapomnij!

…zabrać aparatu, bo jedną z fajniejszych pamiątek jaką można wynieść z naszego parku są niezwykłe zdjęcia z naszymi niepowtarzalnymi, pięknymi i niezwykle szczegółowo odtworzonymi makietami których można dotknąć…

Wirtualna wycieczka

Zapraszamy na wirtualny spacer po terenach otaczających park fauny i flory słodkowodnej. Wystarczy kliknąć w powyższe zdjęcie, aby udać się w podróż po krainie Siedliska Pstrąga, to pierwszy krok przed przyjazdem w nasze strony.

Park naukowo-rozrywkowy

Szczupak, Amur, Okoń Sandacz czy Karp… na pewno potrafisz je rozpoznać? u nas możesz się sprawdzić… A może ważka żagnicy północnej – występującej na wysokości 1400 m n.p.m. w Karkonoszach.